Poznaj nasz zespół

Centrum Fizjoterapii Kopalnia Zdrowia w Katowicach Logo

mgr Małgorzata Sikorska

fizjoterapeutka mgr Małgorzata Sikorska

Już w trakcie studiów rozwijała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach między innymi terapii manualnej wg międzynarodowego standardu IFOMPT, kursie stabilizacji (stawów obwodowych, kręgosłupa i stawu skroniowo – żuchwowego) i innych.

Doświadczenie nabywała zarówno w placówkach publicznych, jak i w prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych pod okiem znanych w Polsce autorytetów w problematyce schorzeń kręgosłupa. Jest współautorką Centrum Fizjoterapii Kopalnia Zdrowia.

W swojej praktyce skupia się na dbaniu o dobre samopoczucie pacjentów z problemami w obrębie kręgosłupa, stawów obwodowych; po urazach i zabiegach operacyjnych.

Prywatnie od zawsze związana ze sportem. Doskonale wie, jak ważny dla osoby aktywnej jest szybki powrót do zdrowia. Sportowcy oprócz profesjonalnej pomocy mogą liczyć również na wskazówki i ćwiczenia prewencyjne dostosowane do swojej dyscypliny sportu, aby zminimalizować ryzyko kontuzji w przyszłości.

W praktyce wykorzystuje rozmaite techniki terapii manualnej oraz ćwiczeń opartych na koncepcji stabilizacji centralnej i stawów obwodowych. Bardzo dużo uwagi w czasie leczenia skupia na edukacji Pacjentów w temacie ergonomii pracy i wypoczynku, aby zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości.

Kobieta nie do zatrzymania! Wszędzie jej pełno. Uwielbia podróże, taniec, sport w każdej możliwej formie. Nie uznaje rzeczy niemożliwych – dla niej to tylko kwestia czasu i znalezienia odpowiedniej trasy do tego celu.

mgr Małgorzata Auguścik

fizjoterapeutka mgr Małgorzata Auguścik

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, z tytułem magistra, na kierunku fizjoterapia. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, jest to terapia dotycząca pracy z kobietami w każdym okresie i na każdym etapie ich życia. Obejmuje terapię zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednym z krakowskich szpitali na oddziale ginekologicznym, gdzie zajmowała się kobietami po operacjach brzusznych oraz pochwowych oraz na oddziale położniczym, gdzie miała bezpośredni kontakt z kobietami rodzącymi i w połogu.

Aktualnie prowadzi gabinet fizjoterapii uroginekologicznej w Katowicach i w Sosnowcu, będąc współautorką Centrum Fizjoterapii Kopalnia Zdrowia. Zajmuje się także edukacją i propagowaniem wiedzy z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej wśród kobiet w szkołach rodzenia, prowadząc warsztaty profilaktyczne.

Jeste członkiem Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, uczestniczy w kongresach i szkoleniach w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej, bez przerwy podnosząc swoje kwalifikacje w tej dziedzinie.

Prywatnie jeste pasjonatką podróży- to magiczne, że można wciąż odkrywać coś nowego na naszej pięknej planecie. Sportowo- od lat jeździ konno i uwielbia te fascynujące zwierzęta. W wolnym czasie, w okresie zimowym jest instruktorem na stokach narciarskich.

mgr Paulina Słonina

fizjoterapeutka mgr Paulina Słonina
Mgr Paulina Słonina – Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
 
Od czasów studiów stale zafascynowana tematyką fizjoterapii uroginekologicznej i w tym kierunku stale pogłębia swoją wiedzę podczas różnych kursów, szkoleń oraz warsztatów.
 
Doświadczenie zawodowe zdobywała już na studiach – odbywając praktyki zawodowe w prywatnych gabinetach fizjoterapii i fizjoterapii uroginekologicznej.
 
Na konsultacje zaprasza wszystkie kobiety, które:
🔹 chcą sprawdzić stan blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu/ pęknięciu krocza,
🔹 zmagają się z rozejściem mięśnia prostego brzucha,
🔹 zmagają się z dolegliwościami bólowymi w ciąży,
🔹 zmagają się z nietrzymaniem moczu,
🔹 zmagają się z bolesnymi stosunkami,
🔹 zmagają się z bolesnymi miesiączkami,
🔹 chcą przygotować się do porodu.
 
Prywatnie miłośniczka podróżowania, włoskiej i greckiej kuchni, dobrych kryminałów oraz górskich spacerów z psim synkiem.